نحوه بروز رسانی سی پنل

در صورتی که قصد بروزرسانی کنترل پنل سی پنل خود در سرور مجازی یا اختصاصی را دارید می توانید با روش های معرفی شده این آموزش استفاده کنید. برای بروز رسانی سی پنل لازم است دسترسی کامل به مدیریت سرور یا همان کاربر ریشه لینوکس خود ( Root ) داشته باشید. این آموزش تنها برای افرادی که دسترسی مدیریت سرور را دارند کاربرد دارد. در صورتی که شما کاربر نماینده سی پنل یا کاربر معمولی سی پنل ( برای مدیریت هاست ) هستید برای بروز رسانی می توانید به هاستینگ خود درخواست پشتیبانی ارسال کنید.

قبل از ارتقا باید مشخص کنید که سی پنل شما به کدام ویرایش ارتقا پیدا کند.

انواع ویرایش های سی پنل

سی پنل با ارائه ویرایش های مخلتف نیاز ها و سلیقه های انواع کاربران را برآورده کرده است. ما در ادامه انواع ویرایش های سی پنل را به شما معرفی کرده و در مورد آنها توضیح می دهیم.

ویرایش LTS : شما می توانید نسخه مورد را تا زمانی که سی پنل از آن پشتیبانی می کند انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید از این لینک استفاده کنید.

ویرایش STABLE : ویرایش پایدار بهترین ویرایش سی پنل می باشد. پس از اینکه ویرایش RELEASE در معرض عموم قرار گرفت پس از مدتی ممکن است نقص ها و ایراد های ان توسط عموم گزارش و رفع شود. این ویرایش معمولا از امکانات جدید تا زمان تست کامل استفاده نمی کند. اما بهترین پیشنهاد برای سرویس های میزبانی وب است.

ویرایش RELEASE : تمام امکانات جدید به صورت کامل تست شده است. نصب های جدید سی پنل معمولا روی این ویرایش هستند. این ویرایش قبل از ویرایش پایدار منتشر می شود.

ویرایش CURRENT : امکانات جدید تست شده و تایید شده اند. اما ممکن است تمام قابلیت های پیشنهادی شامل آن نباشد. این ویرایش قبل از انتشار اصلی ( RELEASE ) منتشر می شود.

ویرایش EDGE : ویرایش EDGE معمولا برای نسخه هایی هستند که با تازگی توسط سی پنل منتشر شده اند و تقریبا هیچ آزمایشی یا ازمایشات کمی در دنیای واقعی روی آنها انجام شده است. بنابراین در صورت انتخاب این ویرایش نگرانی مشکلات امنیتی هنوز وجود دارد. امکانات این نسخه معمولا در حال تغییر است. این نسخه معمولا فاقد اسناد رسمی عمومی می باشد. شما می توانید از ویرایش EDGE برای سازگاری یا تست استفاده کنید. این ویرایش برای ارائه محصولات سروری مانند میزبانی وب توصیه نمی شود.

چگونگی بروز رسانی سی پنل

بروز رسانی سی پنل از طریق WHM

برای بروز رسانی کنترل پنل سی پنل از طریق WHM پس از ورود به این صفحه در تب cPanel روی گزینه Upgrade to Latest Version کلیک کنید.

آپدیت سی پنل از Whm نحوه بروز رسانی سی پنل نحوه بروز رسانی سی پنل d986d8add988d987 d8a8d8b1d988d8b2 d8b1d8b3d8a7d986db8c d8b3db8c d9bed986d984 6084228611a6b

سپس روی Click to upgrade کلیک کنید.

اگر شما از آخرین نسخه سی پنل استفاده می کنید اما قصد نصب مجدد آخرین نسخه ویرایش آن را دارید می توانید تیک Force a reinstall even if the system is up to date.  علامت بزنید.

با تیک زدن این مورداطلاعات شما حذف نمی شود.

در قسمت Update Settings می توانید ویرایش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه بروز رسانی خودکار سی پنل

در همان صفحه قسمت Daily Updates را روی Automatic قرار دهید. در صورتی که روی Manual Updates Only قرار بگیرد به معنی آپدیت دستی می باشد و در صورتی که روی Never Update قرار گیرد سی پنل شما هرگز آپدیت نمی شود.

در صورتی که Operating System Package Updates روی Automatic تنظیم شود بعضی از پکیج های خودکار بروز رسانی می شوند.

در صورتی که Apache SpamAssassin™ Rules Updates روی Automatic  تنظیم شود قوانین SpamAssassin به صورت خودکار بروز رسانی می شوند.

بروز رسانی سی پنل از طریقSSH

برای آپدیت سی پنل از SSH ابتدا وارد اس اس اچ سرور سرور خود شوید و از دستورات زیر استفاده کنید :

آپدیت اسکریپت های سی پنل :

آپدیت سی پنل به آخرین نسخه ویرایش انتخاب شده :

آپدیت Mysql تا آخرین نسخه از ورژن انتخاب شده در سی پنل :

آپدیت Exim تا آخرین نسخه در سی پنل :

برطرف ساز مشکلات جدید

در پایان سی پنل خود را ری استارت کنید :

/etc/init.d/cpanel restart

نحوه تغییر ویرایش سی پنل توسط ssh

برای تغییر ویرایش های سی پنل توسط ssh از دستورات زیر استفاده کنید. برای مثال ما قصد داریم ویرایش Stable را به RELEASE تغییر دهیم.

فایل زیر را ویرایش کنید :

به دنبال خط زیر بگردید :

سپس به خط زیر آن را تغییر دهید :

سپس فایل را ذخیره کنید و با دستور زیر سی پنل را آپدیت کنید.

 

نظرات کاربران
مطالب مرتبط
۳۶ مثال دستور find در لینوکس

یکی از دستورات مهم و کاربردی لینوکس دستور find در لینوکس است. کاربرد آن پیدا کردن لیستی از فایل ها و…

گوگل آنالیز چیست ؟

آیا شما یک سایت پربازدید دارید و آمارگیر در سایت شما وجود ندارد و نمی دانید بازدید روزانه سایت شما…

نصب Iotop (مانیتورینگ لینوکس Disk I/O) در RHEL و Centos و Fedora

ما قصد داریم یکی از اسکریپت های ابزار مانیتورینگ لینوکس با نام Iotop را به شما معرفی کنیم. این اسکریپت…

درباره تجریش هاست

مجموعه تجریش هاست با بیش از 10 سال سابقه در زمینه خدمات شبکه و میزبانی وب بصورت کاملا حرفه و با در اختیار داشتن بروز ترین سرور های اختصاصی در بهترین و مدرن ترین دیتاسنتر های جهان بهترین گزینه انتخابی جهت میزبانی وب سایت و یا اطلاعات سازمانی شما.

طراحی و توسعه منحصر به فرد برای تجریش هاست توسط استودیو نوا

هاست لینوکس

هاست پربازدید

هاست ارزان

ثبت دامنه

دامنه ارزان

خرید سرویس اختصاصی

هاست معمولی

هاست حرفه ای

هاست آلمان