درباره ی راه اندازی انجمن گفتگو

ممکن است بخواهید نسبت به راه اندازی انجمن گفتگو اینترنتی اقدام کنید. ما قصد داریم در این مطلب راجع به نحوه ی راه اندازی انجمن گفتگو اینترنتی مطالبی را عنوان کنیم.

پیش از هر چیز برای راه اندازی انجمن گفتگو اینترنتی به یک موضوع نیاز داریم که بتواند مورد گفتگو واقع شود. البته ممکن است شما از قبل یک وبسایت داشته باشید که قصد راه اندازی انجمن گفتگوی آنرا به عنوان یک امکان جانبی داشته باشید که در این صورت اغلب موضوع انجمن شما همان موضوع وبسایت شما خواهد بود.
حال اگر موضوع را قبلا انتخاب کرده اید موقع راه اندازی بستر سخت افزاری و نرم افزاری این کار است. از لحاظ سخت افزار شما می توانید با خرید یک سرویس میزبانی وب (هاست اشتراکی، سرورمجازی، سرور اختصاصی) کار خود را شروع کنید اما از لحاظ نرمافزاری نیاز به یک برنامه یا اسکریپت دارید که به وسیله ی آن قادر باشید نسبت به راه اندازی، ایجاد امکان عضویت و فعالیت کاربران و همچنین مدیریت انجمن را برای خود فراهم کنید.
ابزارها و اسکریپتهای رایگان و غیر رایگان بسیاری برای مدیریت انجمن تولید شده و مورد پشتیبانی هستند که اغلب آنها به زبان پی اچ پی نوشته شده اند.
از معروفترین انجمن سازهای غیر رایگان می توان به انجمن ساز وی بولتین (vbulletin.com) و از رایگانها به مای بی بی (mybb.com) اشاره کرد.

 

نظرات کاربران
مطالب مرتبط
راهنمای اتصال دامنه به وبلاگ

در صورتی که قصد دارید دامنه خود را به وبلاگ خود وصل کنید ابتدا باید بررسی کنید که سرویس وبلاگدهی…

درباره تجریش هاست

مجموعه تجریش هاست با بیش از 10 سال سابقه در زمینه خدمات شبکه و میزبانی وب بصورت کاملا حرفه و با در اختیار داشتن بروز ترین سرور های اختصاصی در بهترین و مدرن ترین دیتاسنتر های جهان بهترین گزینه انتخابی جهت میزبانی وب سایت و یا اطلاعات سازمانی شما.

طراحی و توسعه منحصر به فرد برای تجریش هاست توسط استودیو نوا

هاست لینوکس

هاست پربازدید

هاست ارزان

ثبت دامنه

دامنه ارزان

خرید سرویس اختصاصی

هاست معمولی

هاست حرفه ای

هاست آلمان